Avslutning på säsongen!

15 november 2022 · Daniel

Hej vänner!

Nu är det redan snart slut på säsongen. Det gick så fort, vi öppnade i April, alltså själva kaféet och stänger nu i slutet av November.
Cykeluthyrningen och verkstaden kommer hålla öppet hela vintern, men boka i förväg!

Att det gått så fint även detta år vill vi tacka er för, tack för att ni kommer och gästar oss, går våra kurser, kommer och fikar och äter lunch och håller era event hos oss m.m. Det är ett privilegium att jobba med alla dessa trevliga kunder och gäster.

Vi vill fira ett fint år med Stor cykel-show i Slopestyle, Alex Alanko, Viktor Douhan och Elof Lindh gästar oss och håller gratis uppvisning i Bikeparken vid tre tillfällen under söndagen, kl. 11.00, kl. 14.00 och kl. 15.00. Det kommer bli superhäftigt!

Det är också cykel-loppis på gården där man kan sälja sina saker. Boka ett loppisbord genom att maila oss, info@mountainbikeskolan.se
Du kommer säkert också kunna göra en hel del fynd.
Detta också 20 nov. kl. 10.00- 15.00!

Vi har en DJ på plats för att hålla oss varma och extra glada! :)

Kaféet är öppet 10:30-16:00 och serverar Vildsvinsburgare och Lyxpytt från grillen (vegetariska alternativ finns). Inne i kaféet kommer det att finnas hembakade bullar och fikabröd och smörgåsar som vanligt!

Alex Alanko

Alex Alanko

Varmt välkommen till höstens sista event! Det kommer bli supertrevligt!